در حال بارگذاری
منشور اخلاقی

1- شعار« تعهد ما در خدمت شماست» شعار شاخصه شرکت است، لذا هدف، تلاش و بکارگیری نیروی کاملاٌ متعهد در جهت ارائه بهترین کیفیت خدمات خواهد بود.
2- مشتریان، شرکاء تجاری ما هستند و زمانی از نتیجه معامله با ایشان خرسندیم که نتیجه معامله برنده-برنده باشد.
3- پرسنل، ارزشمندترین سرمایه شرکت است. بنابراین در ارتقاء کمی و کیفی پرسنل تلاش کرده و در حفظ این سرمایه ارزشمند و رضایتمندی ایشان کوشا خواهیم بود.
4- نظم و انضباط ، آراستگی ، وقت شناسی، دقت، مهارت و آمادگی برای ارائه خدمات به مشتری از اصول مسلم و قطعی موفقیت ما خواهد بود.
5- شعار « همیشه حق با مشتری است» به عنوان اصل زیربنایی کار ماست. لذا برخورد مناسب با اخلاق نیکو در جهت رضایتمندی کامل مشتری از الزامات پرسنل است. در این راستا هرگونه انتقاد یا پیشنهاد سازنده را با آغوش باز می پذیریم.
6- آگاهی در رعایت اصول ایمنی سرلوحه اجرایی هرگونه فعالیت است.
7- بر اساس نمودار سازمانی، نوع ارتباط کاری افراد مشخص گردیده، لذا هر فرد می بایست ضمن رعایت سلسله مراتب اداری بر اساس احترام، ادب، و عدالت با پرسنل، برخورد شایسته داشته باشد.
8- اسرار و مستندات شرکت و مشتریان به منزله امانت نزد ماست، در حفظ و حراست از آن تلاش خواهیم کرد.
9- با بهره گیری از نوآوری و فن آوری های نوین و علم اندوزی و کسب دانش در راه رسیدن به اهداف و چشم اندازهای شرکت، همواره تلاش خواهیم کرد.
10- در کلیه مراحل سفارش گیری، توزیع و ارائه کالا و خدمات دقت نظر لازم را در عرضه کالای با کیفیت، اعمال داشته و محصول با کیفیت را با بهترین شرایط ممکن به مشتری عرضه می کنیم.
11- ما اصول رفتاری و ارزش های این منشور اخلاقی را باور داشته و برای تحقق و نهادینه شدن آن نهایت تلاش خود را خواهیم نمود.